Dünya Tabipleri Birliği : “Gazze İçin Tekrar Acil Eylem Çağrısında Bulundu”

Dünya Tabipleri Birliği : “Gazze İçin Tekrar Acil Eylem Çağrısında Bulundu”

Dünya Tabipleri Birliği, İnsan Hakları İhlallerine Karşı Tutumunu Yineledi, Gazze İçin Tekrar Acil Eylem çağrısında bulundu.

Dünya Tabipleri Birliği, İnsan Hakları İhlallerine Karşı Tutumunu Yineledi, Gazze İçin Tekrar Acil Eylem çağrısında bulundu.

Dünya Tabipleri Birliği (WMA), Gazze’de süregelen savaşa tepki göstererek tıbbi nötralite çağrısını yineledi, uluslararası hukuka göre her türlü insan hakkı ihlalini şiddetle kınadı ve tüm sivillerin, özellikle de çocukların, ve aynı zamanda sağlık emekçileri ve kurumlarının güvenliğinin sağlanmasını talep etti. Dünya Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Lujain Alqodmani yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Dünya Tabipleri Birliği, Gazze’deki insani kriz ve halk sağlığı durumu ile ilgili olarak kaygısını ifade ediyor. İhtiyacı olan herkes için, sağlık hizmetlerine güvenli erişim tekrar kurulmalı ve sağlanmalı. Buna halk sağlığı önlemlerinin, kapsamlı tıbbi denetim ve müdahalenin uygulanması da dahildir. Hekimler ve diğer sağlık emekçilerine güvenli bir çalışma ortamı sağlanmalı, bu kişiler askeri harekatların ortasında kalmamalı.”

Bakan Tekin, Nişancı Ortaokulu Açılış Törenine Katıldı

Dünya Tabipleri Birliği, insani ve tıbbi yardımın güvenli bir şekilde temini ile rehinelerin serbest bırakılması ve güvenli geçişinin sağlanması için çatışmaya insani amaçlı bir ara verilmesi çağrısında bulunuyor. WMA, yardım kuruluşlarına ise insani yardımın ihtiyacı olanlara ulaştığından ve askeri amaçlarla veya maddi çıkar amaçlı kullanılmadığından emin olma çağrısı yapıyor.

Dünya Tabipleri Birliği, insani krizle baş edecek ve bölgedeki tüm sivillerin ve sağlık hizmeti çalışanlarının güvenliğini ve iyi halini güvenceye alacak acil eylem çağrısında bulunuyor. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos