Doruk Mutlu, Evam’ın Yeni CEO’su Oldu

Doruk Mutlu, Evam’ın Yeni CEO’su Oldu

Büyük ve hızlı veri analitiği çözümleri lideri Evam’ın yeni CEO’su Doruk Mutlu oldu. Görevi, bundan sonra Evam’ın İcra Kurulu Üyesi olarak devam edecek olan Bülent Demirkurt’tan devralan Mutlu, daha önce Evam’da İş Geliştirme Direktörü, Ürün Geliştirme Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı gibi kilit görevler üstlendi. Evam, bankacılık ve telekomünikasyon sektörü başta olmak üzere pek çok

Büyük ve hızlı veri analitiği çözümleri lideri Evam’ın yeni CEO’su Doruk Mutlu oldu. Görevi, bundan sonra Evam’ın İcra Kurulu Üyesi olarak devam edecek olan Bülent Demirkurt’tan devralan Mutlu, daha önce Evam’da İş Geliştirme Direktörü, Ürün Geliştirme Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı gibi kilit görevler üstlendi.

Evam, bankacılık ve telekomünikasyon sektörü başta olmak üzere pek çok sektörün gerçek zamanlı verinin gücünü hem kurum hem de müşterileri için kullanmalarına yardımcı oluyor. Milyarlarca müşteri verisini analiz ederek, kurumlara müşteri ile doğru zamanda, doğru kanalda doğru iletişimi yapma ve müşteri deneyimini artırmayı sağlayan bir Martech platformu sunuyor. Halihazırda gelirinin %50sini gelişmekte olan pazarlardaki 15 ülkeden sağlayan Evam, yeni yönetimi ile büyümesini daha da hızlandırarak bölgesel liderlik statüsünü güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Evam’ın Yeni CEO’su Doruk Mutlu Kimdir?

İstanbul Alman Lisesi mezunu olan Doruk Mutlu, yüksek öğrenimini 1995-2000 yılları arasında Northwestern Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Kimya Mühendisliği Bölümleri’nde yaptı. Okul bitiminde Amerika’da kalan Mutlu, 2000 ile 2004 yılları arasında Amerika’da Ernst & Young ve CapGemini’da danışmanlık yaptı. Türkiye dönerek 2005 yılında startup, scaleup ve teknoloji şirketlerinin finansman ve teknolojiye erişimi desteği sunan Novicor Techonolgy Partners’ı kurdu. Bu süreç sonunda Novicor’u Sistem Global ile birleştirerek hisselerini devreden Doruk Mutlu, 2015 yılında Evam ailesine İş Geliştirme Direktörü olarak katıldı. Evam’ın küresel büyümesine, coğrafi genişlemesine ve kurumsal finansman çalışmalarına liderlik etti. Başarılı çalışmaları sonucu 2019 yılında Evam CPO (Chief Product Officer) görevine getirildi. Şirketin büyüme ve ürün geliştirme süreçlerinden sorumlu olan Doruk Mutlu, 2022 tarihi itibariyle büyümeden sorumlu Evam Genel Müdür Yardımcısı oldu. Doruk Mutlu, Temmuz 2023 tarihi itibariyle ise şirketin yeni CEO’su olarak görevine devam ediyor. İyi derecede Almanca, İngilizce ve orta düzey Hollandaca biliyor.

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos