AbbVie Türkiye Gönüllüleri Olasılıklar Haftası’nda Depremzedelerin Yanındaydı

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Olasılıklar Haftası’nda Depremzedelerin Yanındaydı

Bu yıl tüm dünyada 8. kez düzenlenen “Olasılıklar Haftası” gönüllülük programı kapsamında AbbVie Türkiye ve Allergan Aesthetics Türkiye çalışanları, ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sonrasında bölgede yaşayan depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için bir araya geldi. 5-6 Temmuz tarihlerinde 100’den fazla gönüllü çalışan, deprem sonrasında bölgedeki ihtiyaçları karşılamak üzere Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye

Bu yıl tüm dünyada 8. kez düzenlenen “Olasılıklar Haftası” gönüllülük programı kapsamında AbbVie Türkiye ve Allergan Aesthetics Türkiye çalışanları, ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sonrasında bölgede yaşayan depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için bir araya geldi. 5-6 Temmuz tarihlerinde 100’den fazla gönüllü çalışan, deprem sonrasında bölgedeki ihtiyaçları karşılamak üzere Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye ve GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle İstanbul ve İskenderun’da farklı projelerde yer aldı.

 

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Depremzedelerin Yanındaydı

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Depremzedelerin Yanındaydı

 

Bu yıl gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında 5 Temmuz’da AbbVie gönüllülerinden oluşan 30 kişilik ekip, depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan şehirlerimizden biri olan Hatay/İskenderun’a giderek GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle çadır kentlerde hayatını sürdüren depremzede vatandaşlarımız için yardım kitleri hazırladı ve bu kitleri ihtiyaç sahiplerine teslim etti. İstanbul’da bir grup gönüllü ise Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın Ataşehir’deki merkezinde düzenlenen Gönüllülük Atölyesi’nde kendi el emekleriyle bileklik, bez çanta ve fular gibi aksesuarlar tasarladı. Vakfın ‘Hayallere Dokun’ online dükkanında sergilenen bu ürünlerden elde edilen gelir, depremzede engelli çocukların ihtiyaç duydukları rehabilitasyon ve özel eğitim hizmetlerine ulaşabilmeleri için oluşturulan fona aktarıldı.

 

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Depremzedelerin Yanındaydı

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Depremzedelerin Yanındaydı

 

6 Temmuz’da devam eden etkinlikler kapsamında AbbVie gönüllüleri kendi yaptıkları el yapımı ürünleri şirket genelinde düzenlenen yardım etkinliğinde sergiledi. Çalışanlar elde edilen geliri AbbVie Gives Back portalı üzerinden deprem bölgesine destek sağlayan İhtiyaç Haritası, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı.  Bu bağışlar AbbVie Vakfı tarafından 1:1 oranında desteklenecek. AbbVie Türkiye Genel Müdürü Mete Hüsemoğlu, “Olasılıklar Haftası kapsamında tüm dünyadaki AbbVie çalışanları ile eş zamanlı olarak her yıl Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi topluluklara destek oluyoruz. 2023, yıkıcı Kahramanmaraş depremlerinin hepimizi derinden sarstığı, milyonlarca vatandaşımızın hayatının depremler nedeniyle olumsuz etkilendiği zor bir yıl oldu. AbbVie Türkiye olarak depremin ilk gününden itibaren bölgeye ve depremzede vatandaşlarımıza destek olabilmek için canla başla çalıştık. Olasılıklar Haftası’nda da bölgede yaşayan depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaktan, onlar için hayatı iyileştirmeye çalışmaktan başka bir şey düşünemezdik. Her yıl farklı toplulukların ihtiyaçlarına destek olduğumuz bu proje ile bu yıl depremzedelerin yanında olmak bizim için her zamankinden daha anlamlı ve önemliydi.” diye konuştu. (parafonu.com)

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos