Roche Türkiye, TED İşbirliğiyle Depremzede Çocukların Eğitimine Destek Oluyor

Roche Türkiye, TED İşbirliğiyle Depremzede Çocukların Eğitimine Destek Oluyor

İşbirliği kapsamında Roche Türkiye, TED tarafından başlatılan ve Millî Eğitim Bakanlığı koordinasyonu ile hayata geçirilen “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” burs fonuyla iki yüz öğrenciye sekiz yıl boyunca akademik, psikolojik, ayni ve sosyal destek ile maddi destek sağlayacak. Deprem bölgelerinde ebeveynlerini kaybetmiş okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul düzeyindeki çocukların eğitimlerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen proje, TED ve

İşbirliği kapsamında Roche Türkiye, TED tarafından başlatılan ve Millî Eğitim Bakanlığı koordinasyonu ile hayata geçirilen “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” burs fonuyla iki yüz öğrenciye sekiz yıl boyunca akademik, psikolojik, ayni ve sosyal destek ile maddi destek sağlayacak. Deprem bölgelerinde ebeveynlerini kaybetmiş okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul düzeyindeki çocukların eğitimlerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen proje, TED ve Roche Türkiye tarafından imzalanan protokolle uygulamaya konuldu.

Protokol imza töreni 6 Temmuz’da Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Natasa Klicko ve Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı Jordi Fernandez Capo’nun katılımı ile Roche Türkiye Maslak ofisinde gerçekleşti.

Türk Eğitim Derneği 95 Yıllık Geçmişinde Çocuklarımızın Yanında Olmuştur

İşbirliği ile ilgili Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu şunları söyledi: “Ülkemizin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği, 95 yıllık geçmişiyle ülkemizin yaşadığı tüm zorlu dönemlerde çocuklarımızın yanında olmuştur. Depremde ebeveynlerini kaybetmiş çocuklarımızın boşta kalan ellerini tutmak da borcumuz. Onlar için ‘Deprem Geleceğimizi Yıkmasın’ kampanyamızı başlattık. Bizler işi gençlik ve onların nitelikli eğitimi olan bir sivil toplum kuruluşu olarak eğitim yaşamları boyunca evlatlarımızın yanında olmayı bir sorumluluk ve görev biliyor, çok değerli katkıları nedeniyle Roche Türkiye’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Natasa Klicko, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı Jordi Fernandez Capo

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Natasa Klicko, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı Jordi Fernandez Capo

Depremzede Çocukların Eğitim Hayatlarının Kesintiye Uğramaması İçin Eğitim Festeği Sağlayacağız

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Natasa Klicko konu ile ilgili, “Roche Türkiye olarak, 6 Şubat’ta gerçekleşen depremlerin ardından tüm kaynaklarımızı seferber ederek hızlı bir şekilde bölgeye yönelik çalışmalarımızı başlattık. Global vizyonumuz doğrultusunda önceliğimiz daima toplumun ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşamları iyileştirmek oldu. Sağlık hizmetlerinin devamlılığı için çalışmalarımızı sürdürürken depremzede çocukların eğitim hayatlarının da kesintiye uğramaması için eğitim desteği sağlamak üzere harekete geçiyoruz. Türk Eğitim Derneği tarafından düzenlenen ‘Deprem Geleceğimizi Yıkmasın’ kampanyasında yer almaktan gurur duyuyoruz ve katkılarımızın çocuklarımız için daha iyi bir gelecek sağlamasını umuyoruz. Hep birlikte çalışarak depremden etkilenen illerde yeniden yapılanma ve iyileşme süreçlerine destek olabiliriz.” diye konuştu.

Bölgenin İyileşmesine Katkı Sağlayacağız

Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı Jordi Fernandez Capo ise şunları dile getirdi, “Türk Eğitim Derneği ile bu yeni işbirliğimizden dolayı gurur duyuyoruz, çünkü depremde ebeveynlerini kaybeden çocuklara umut vermek için eğitim ve öğretim hayatlarını desteklemenin ilk adım olduğuna inanıyoruz. Sağlık hizmetlerinin sürekliliğine odaklanmaya devam ederken, bu ortaklıkla bölgenin iyileşmesine katkı sağlamayı umuyoruz.”

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos