Sandoz Türkiye İlaç İhracatında İlk Üçte Yer Aldı

Sandoz Türkiye İlaç İhracatında İlk Üçte Yer Aldı

Sandoz Türkiye, İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, 2022’de 33,6 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en fazla ihracat yapan sektörü olmayı başaran kimya sektörünün alt kategorisi ilaç sektöründe üçüncülüğü elde etti. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından her yıl düzenlenen “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nin sekizincisi, haziran ayında gerçekleşti. 2022 Türkiye’nin en çok

Sandoz Türkiye, İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, 2022’de 33,6 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en fazla ihracat yapan sektörü olmayı başaran kimya sektörünün alt kategorisi ilaç sektöründe üçüncülüğü elde etti.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından her yıl düzenlenen “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nin sekizincisi, haziran ayında gerçekleşti. 2022 Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren sektörü olan kimya kategorisi içerisindeki 16 alt sektörden biri olan ilaç kategorisinde Sandoz Türkiye üçüncülüğü elde etti.

İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülü ile ilgili konuşan Sandoz Türkiye Genel Müdürü Cengiz Zaim: “Türkiye, Sandoz dünyasındaki en önemli dört üretim tesisinden birini ev sahipliği yapıyor. Gebze fabrikamızda Global Sandoz kalitesinde üretilen ürünlerimizi dünyanın 55 ülkesine ihraç ediyoruz. Böylece Türkiye ekonomisine katkı sağlarken, dünyanın dört bir yanındaki hastaların sağlık ihtiyaçlarına yanıt vermek ve ilaçlara erişimlerini kolaylaştırmak için de aktif rol oynuyoruz. Sandoz Türkiye olarak 2022 yılı ihracat rakamımız yaklaşık 65 milyon USD olarak gerçekleşti. Bu rakamın bu yıl yükselerek daha da artacağını öngörüyoruz. İKMİB tarafından hak kazandığımız bu ödül Sandoz’un Türkiye pazarına olan taahhüdünün bir göstergesidir. Bu önemli ve gurur verici çalışma için tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos