Işınsu Kestelli Merkez Bankası’nın Faiz Kararına İlişkin Değerlendirme Yayınladı

Işınsu Kestelli Merkez Bankası’nın Faiz Kararına İlişkin Değerlendirme Yayınladı

İTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Işınsu Kestelli’den Merkez Bankası’nın faiz kararına ilişkin bir değerlendirme yayınladı. Yayınladığı değerlendirme şunları iletti, “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in devir teslim töreninde beyan ettiği, “ ekonomide rasyonel zemine dönme” kararının somut bir adımı olarak, Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 15’e yükseltme kararını pozitif karşılıyoruz.Fiyat istikrarı

İTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Işınsu Kestelli’den Merkez Bankası’nın faiz kararına ilişkin bir değerlendirme yayınladı.

Yayınladığı değerlendirme şunları iletti, “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in devir teslim töreninde beyan ettiği, “ ekonomide rasyonel zemine dönme” kararının somut bir adımı olarak, Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 15’e yükseltme kararını pozitif karşılıyoruz.Fiyat istikrarı şu anda ülkemizin en önemli meselesi. Ekonomide güveni yeniden tesis etmek ve istikrarı sağlamak en çok ihtiyacımız olan şey. Ekonomi yönetiminin mali ve finansal enstrümanları kullanarak başlatacağı sıkılaştırma programının, ekonominin tüm aktörleri tarafından ne derece satın alınacağını bekleyip göreceğiz. Fakat bir kez daha altını çizmek isterim ki, atılacak adımların nihai hedefi, Türkiye’nin üretim ve rekabet gücünü yükseltmeye odaklanmak olmalı. Rasyonel politikalara kademeli geçisin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” (parafonu.com)

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos