Cerrahpaşa Taşınıyor, Bayramdan Sonra Faaliyete Geçecek

Cerrahpaşa Taşınıyor, Bayramdan Sonra Faaliyete Geçecek

Yeşilköy’de bulunan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne tahliyesine karar verilen Cerrahpaşa’nın 25 Nisan’a kadar taşınacağı açıklandı.

Deprem riski nedeniyle 6-20 Şubat depremlerinin ardından bazı birimlerinin taşınmasına karar verilen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile ilgili süreç tamamlanıyor. Yeşilköy’de bulunan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne tahliyesine karar verilen Cerrahpaşa’nın 25 Nisan’a kadar taşınacağı açıklandı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen taşınmayla ilgili bilgi verdi. 

Eylemlerle Tepki Gösterilmişti

Cerrahpaşa’nın, Prof. Murat Dilmener Hastanesi’ne taşınması süreci hastanede çalışan mevcut personelin lojmanları boşaltın talimatına tepki göstermeleri ile başlamıştı. Murat Dilmener’de başlayan eylemlilik sürecine sağlık sendikaları da, ‘Göçebe Değiliz, Ev Sahibiyiz’ diyerek destek verdi. Hastane tahliyeleri konusunda yaşanan eylemlilik süreci neticesinde karar değişmedi, Cerrahpaşa’nın Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde faaliyetlere başlanacağını duyurdu. 

Bayramdan Sonra Faaliyete Başlıyor

Sağlık Bakanlığı ile İstanbul Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bazı birimlerinin Yeşilköy’de bulunan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne taşınması işlemleri başladı. Taşınma süreci 25 Nisan’a kadar tamamlanacak, Ramazan Bayramı’nın ardından da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Murat Dilmener’de faaliyetlerine başlayacak.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos