Milletvekili Olmak İçin istifa Etmişlerdi, AKP Listelerinde Yer Alamadılar!

Milletvekili Olmak İçin istifa Etmişlerdi, AKP Listelerinde Yer Alamadılar!

Türkiye 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için partiler tarafından Yüksek Seçim Kurulu’na bugün  teslim edilen siyasi partilerin milletvekili listelerini konuşuyor.

Türkiye 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için partiler tarafından Yüksek Seçim Kurulu’na bugün  teslim edilen siyasi partilerin milletvekili listelerini konuşuyor. Kahramanmaraş depremlerinde çok sayıda can kaybı ve yıkımın yaşandığı, hastanelerin yıkıldığı, çok sayıda sağlık çalışanının can verdiği il Hatay’dan, AKP’den Milletvekili Aday Adaylığına başvuran Vali Rahmi Doğan ve İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’a listelerde yer verilmedi. 

6 Şubat depremlerinin meydana gelmesinden kısa bir süre sonra görevlerinden istifa ederek, AKP’den milletvekili olmak için istifa ederek aday adaylığı başvurusu yapan ve büyük tepki toplayan iki isim listelerde yer bulamadı. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için adaylar belirlendi, partiler milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Görevlerinden istifa ederek AKP’den milletvekili aday adayı olan Hatay Valisi Doğan ve Hatay İl Sağlık Müdürü Hambolat’a, AKP Milletvekili aday listelerinde yer verilmediği görüldü. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos