HEP-SEN Denetim Kurulu Başkanı Bircan Kara, Antakya’dan Bilgi Verdi

HEP-SEN Denetim Kurulu Başkanı Bircan Kara, Antakya’dan Bilgi Verdi

Hatay’ın Antakya İlçesi’nde yaşayan, Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) Denetim Kurulu Başkanı Bircan Kara, Bilim Sağlık Haber Ajansı’nı

Hatay’ın Antakya İlçesi’nde yaşayan, Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) Denetim Kurulu Başkanı Bircan Kara, Bilim Sağlık Haber Ajansı’nı (BSHA) deprem çalışmalarındaki son durum ile ilgili bilgilendirdi. 

Hatay, İskenderun Devlet Hastanesi’nin tamamen yıkıldığını söyleyen Kara, Hatay’da özel hastanelerin de yıkıldığını belirterek hastanelerdeki sağlık çalışanları, personel ve hastalarla ilgili hiçbir sağlıklı bilgiye ulaşamadıklarını söyledi. UMKE ve AFAD ekiplerinin kurtarma çalışması yaptıklarını söyleyen Kara,  “Hatay Antakya’da oturuyorum. Evimiz yıkıldı can kaybımız yok. Burası çok kötü durumda. Arama kurtarma çalışmalarına İskenderun’dan başlandı şu anda AFAD ekiplerinin Hatay’da olduklarını biliyoruz. Samandağ bölgesinde henüz herhangi bir AFAD ekibi ulaşmadı. Jandarma, itfaiye ve vatandaşlar yürütüyor çalışmaları. Samandağ yerle bir oldu. Hastanelerden Akademi Hastanesi ve Defne Hastanesi Antakya Devlet Hastanesi’nin eski binası yıkıldı. Sağlık çalışanlarının durumlarıyla ilgili hiçbir bilgi alamıyoruz. Kurtarma çalışmaları Samandağ İlçesi’nde yok, vatandaşlar kendileri yapıyor. İskenderun Devlet Hastanesi yerle bir oldu. İçindekiler ile ilgili bilgi alamıyoruz. UMKE ve AFAD orada ama durum ne tam olarak bilemiyoruz. Hayatta kalmaya çalışıyoruz. Artçılar devam ediyor. 15-20 dakikada bir artçılar  oluyor” dedi.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos