Tarımın Büyükleri Growtech İle Hedef Yükseltti

Tarımın Büyükleri Growtech İle Hedef Yükseltti

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, 27 ülkeden 571 katılımcıyı, 123 ülkeden 58 bin 555 ziyaretçiti bir araya getirdi. Toplam ve yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 9’luk artışın yaşandığı Growtech Fuarı’nda, tarım sektöründeki son teknoloji ve yenilikler görücüye çıktı; yerli ve yabancı güçlü markalar uluslararası alıcılar ile bir araya geldi. Bu

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech, 27 ülkeden 571 katılımcıyı, 123 ülkeden 58 bin 555 ziyaretçiti bir araya getirdi.

Toplam ve yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 9’luk artışın yaşandığı Growtech Fuarı’nda, tarım sektöründeki son teknoloji ve yenilikler görücüye çıktı; yerli ve yabancı güçlü markalar uluslararası alıcılar ile bir araya geldi.

Bu yıl 21’inci kez düzenlenen Growtech’te tarım profesyonellerini ve sektörün yerli yabancı büyük markalarını buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Fuar Direktörü Engin Er, “Stratejik sektörlerin başında gelen tarımda ülkemizin gücü ve küresel dünyadaki potansiyelimiz bir kez daha gözler önüne serildi” diye konuştu.

27 ülkeden 571 katılımcı firmayı buluşturan Growtech’in uluslararası tarım sektörünün en önemli ticaret ve pazarlama organizasyonu olduğunu belirten Er, “Keşfet, Büyüt, Kazan” mottosu ile profesyonel ziyaretçilere tarım sektöründeki inovatif yaklaşımları, teknolojileri, ürün ve hizmetleri keşfetme, işlerini büyütme ve daha fazla kazanma fırsatı sunduklarının altını çizdi.

Tarımın Büyükleri Growtech İle Hedef Yükseltti

 

Dolu Dolu Etkinlik Planı

Engin Er, “Örtü altı tarımda dünyanın en büyük fuarı Growtech; 60 bin metrekare alanda, “Sera ve Teknolojileri” Sulama Sistemleri ve Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme” ve “Bitki Koruma” ürün gruplarına sahip firmaları buluşturdu. 4 gün boyunca 123 ülkeden 58 bin 555 ziyaretçiyi ağırladık. Bu yıl Almanya ve Fransa ilk kez milli katılımcı olurken, Hollanda, İspanya, Fransa, Çin ve Güney Kore ile 6 ülke milli katılımla pavilyon kurdu.” diye belirtti.

INOVASYON ÖDÜLLERİ VE BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI

Growtech Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Er, “Tarımsal üretime katma değer katan ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi çalışmaları destekleyen Growtech’te, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri, Antalya Teknokent organizasyonunda 6. Bitki Islahı Proje Pazarı’nı ve “Kazanan Projeler Melek Yatırımcılarla Buluşuyor” etkinliklerini gerçekleştirdik. Alanında değerli isimlerin sunumlarıyla renklenen, Mine Ataman işbirliğinde gerçekleşen “Tarım Sohbetleri” tarım teknolojileri ve tarımın geleceği hakkında ufuk açıcı paylaşımlara sahne oldu” dedi.

Tarımın Büyükleri Growtech İle Hedef Yükseltti

 

4 Günde 123 Ülkeden 58 Bin 555 Zİyaretçi Growtech’e Katıldı

Her geçen yıl yerli ve yabancı ziyaretçiler ve katılımcılarla büyüyen Growtech Fuarı’nın 21’incisine 123 ülkeden toplam 58 bin 555 kişi ziyaret etti.

Fuarı 50 bin 448 Türk ziyaretçi gezerken; yabancı ziyaretçi sayısı ise 8 bin 107 olarak tamamlandı.

Toplamda ziyaretçi sayısında 2021 yılına kıyasla meydana gelen artış yüzde 9 olurken; yabancı ziyaretçi sayısı da yine yüzde 9 seviyesinde arttı. Fuarı en çok ziyaret eden ilk 10 ülke; İran, Ürdün, Mısır, Irak, Rusya, Azerbaycan, Fas, Özbekistan, Lübnan ve Kazakistan oldu.

Toplam katılımcı firma sayısı 27 ülkeden 571’e ulaştı; 6 ülke milli katılımcı olarak pavilyonlarda ziyaretçilerine yer verdi.(Parafonu)

 

 

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos