o.gundes @ gmail.com

Herkesin Malumu CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun yönettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bastığı kitapta İslam’a verilen zarar alenen ortada ve Alevilik sanki dinmiş gibi basılması ise ne türlü yabancı fikirlerin olduğunu ortaya koyuyor.

Ekrem İmamoğlu asla kendisi yapmamış ve belki de CHP zihniyetinin altında yatan gerçekler bunu ortaya çıkartmıştır.

Düşünün ki Aleviliği bir dinmiş gibi ki ‘farklı bir din’ kitaba basıyorlar yetmiyor, sandık demokrasi için tek başına yetmez sloganları atıyorlar. Bu bir çığırtganlık demektir. Alevilere de hakaret İslam’a da hakarettir.

Zaten bu ülkeye bu zihniyet ne zaman hayır getirdi ki şimdi onlardan bir medet umalım! Biz bunların ağa babalarının Peygamber Efendimiz hakkında ağza alınmayacak neler söylediğini de biliriz. Bu zihniyetten bu ülkenin kurtulması CHP’yi bu çirkefler den kurtarmakla olur. Bir partiye adeta kapak atmışlar Atatürk üzerinden yüzde 23-24 oyu alarak koltuğa yapışıp kaldılar. Önder Sav’lar, Deniz Baykallar Kemal Kılıçdaroğlu giller hep aynı fikrin sonuçlarıdır. Onlardan kurtulmanın en önemli yolu ise bilinçli toplum ve gerçekleri bilen bir nesilden geçmektedir. Yeni nesle o yüzden çok özen göstermeli ve onlara sahip çıkmalıyız ki bozuk zihniyetler yok olsun.