Ulusal Kanal’da bir programa katılan Cübbeli “Ben Doğu beyi vatana millete hizmetli, hizmet eden, bölünmemeye çalışan, Türkiye’nin işgal olmaması için, birde İsrail’in şeyini anlamış” dedi.

Doğu Perinçek’i yanlış bilgiler üzerinden değerlendirdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, Perinçek’in katıldığı programları da kaçırmadan izlediğini dile getirdi.

Perinçek için konuşan Cübbeli “Sonra bir baktım PKK düşmanlığı, HDP düşmanlığı” dedi.

Perinçek’in Beka vadisinde terör örgülü lideri Öcalan’ı ziyaret etmesi ve gül vermesine de değinen Cübbeli “Programda sordular. Oda devletin hizmeti için, bu olaylar daha parlamadan büyümeden, bu teröristler güçlenmeden, nasıl engellenebilir, durdurulabilir diye gittiğini anlattı. Ermeni tasarısı olayını görünce bu devletin görevlileri yokmu? Sonra Doğu bey gitti. Dedim bu ağabeyimiz, yaşça büyüğümüz hizmet ediyor. Ateist’te olsa deistte olsa vatanına hizmet ettiği noktada buluşabilir miyiz? Buluşuruz, buluşmalıyız. Dış güçler artık her tarafı sardı. Yem olmak üzereyiz. “ dedi.

KİM BU PERİNÇEK  

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hemen hergün televizyon programlarına katılıyor. Oy oranı yüzde 1 bile olmayan Perinçek için ana akım medya sıraya girmiş durumda. Hergün bir televizyon programına çıkan Perinçek, bir dönem Öcalan ile Beka vadisinde görüşmesi ile biliniyor.

Kendi açıklamasına göre “Oraya Öcalan’ı almaya gittim” dese de terör örgütü üyelerine gül vermesi ve Öcalan ile samimi pozları bu söylemleri doğrulamıyor.

Perinçek hemen hemen tüm büyük olaylara ilişkin bir açıklama yapıyor. Çin ve Rusya’ya olan bağlılığı ile bilinen Perinçek, 1990’lı yıllarda da terör örgütü PKK için tartışmalı açıklamalar da bulunmuştu.

Ancak eski açıklamalarını tümüyle kenara bırakan Perinçek şimdiler de Türkiye’nin en büyük milliyetçilerinden gibi hareket ediyor.

Türkiye’nin ABD ve AB’den uzak durmasını Rusya ve Çin ile temasta olmasını isteyen Perinçek, hemen her oturumda Doğu Türkistan’da zulüm gören mazlumları da ‘terörist’ olarak görüyor.

MÜSLÜMAN UYGUR TÜRKLERİNE ‘SOYKIRIM’

Çin Halk Cumhuriyeti Doğu Türkistanlı Müslüman Türk toplumuna büyük işkenceler yapıyor. Kanada Senatosu bile bu tanımı koyarken Türkiye’nin sessiz kalması büyük tepki topluyor.

Doğu Perinçek ise Türkiye’de masum Türkistanlı vatandaşlara ‘Terörist’ diyen kişilerden birisi olarak biliniyor.

Ancak son dönemler de Cübbeli Ahmet gibi isimlerin Perinçek için güzellemeler yapması kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

Milyonlarca Türk’e hakaretler eden ve Çin zulmünü destekleyen Perinçek gibi bir ismin hergün televizyonlardan davet alması, her oturumda saygı duyması ise her vatandaşın ‘neden’ diye düşünmesi gereken konuların başında geliyor.