Philip Morris Türkiye Çalışanlarından Dünya Çevre Haftasında Duyarlı Hareket

Philip Morris Türkiye Çalışanlarından Dünya Çevre Haftasında Duyarlı Hareket

Philip Morris Türkiye tarafından 15 Haziran günü düzenlenen Torbalı Fetrek Çayı’ndaki temizlik etkinliğine çalışanlarının yanı sıra komşu sanayi kuruluşları çalışanları ile Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun, Torbalı Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Torbalı Sağlık Müdürü Göksel Aslan ve Tarım İlçe Müdürü Gökhan Aktaş katıldı. İzmir’in

Philip Morris Türkiye tarafından 15 Haziran günü düzenlenen Torbalı Fetrek Çayı’ndaki temizlik etkinliğine çalışanlarının yanı sıra komşu sanayi kuruluşları çalışanları ile Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun, Torbalı Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Torbalı Sağlık Müdürü Göksel Aslan ve Tarım İlçe Müdürü Gökhan Aktaş katıldı.

İzmir’in en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Philip Morris Türkiye, Küçük Menderes Su Havzası’ndaki çevresel sorunlara dikkat çekmek ve tüm gönüllüler ve paydaşlar ile beraber olumlu bir değişim yaratabilmek adına 15 Haziran günü Torbalı’da bulunan Fetrek çayı civarında çevre temizlik aktivitesi düzenledi.

Etkinliğe katılan Torbalı Kaymakamı Ercan Öter yaptığı değerlendirmede; Küçük Menderes Havzası’nda yaşayan ve faaliyet gösteren birey ve kurumların üzerine önemli bir görev düştüğünü belirterek yaşam kaynağımız olan suyun sürdürülebilirliği için kalite ve miktar açısından korunmasının önemine dikkat çekti.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de etkinlikte yaptığı açıklamada; Torbalı’yı daha yaşanılabilir bir şehir yapma amacı ile yola çıktıklarını, dolayısı ile tarımsal üretimin önemli bir geçim kaynağı olduğu Torbalı Ovası açısından suyun önemini dile getirdi. Akıllı tarım uygulamaları ile yetiştirdikleri ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıkları proje başta olmak üzere, birçok gönüllülük faaliyetini desteklediklerini paylaştı.

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun yaptığı konuşmada; Hızla değişmeye devam eden dünyada, iklim krizi ile mücadelenin tüm tarafların etkin katılımı ile başarılabileceğini söyledi. Bu konuda sanayi tesislerince; kaliteli ve sağlıklı suya erişim, kirlilikle mücadele, kıtlık, su kaynaklarının sürdürülebilirliği, suyun geri kazanımı ve yeniden kullanımın sağlanmasında etkin bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini dile getirdi.

Philip Morris Türkiye Fabrika Yöneticisi Isaac Diaz da; Philip Morris Türkiye olarak sürdürülebilir bir dünya arzusu ile çevresel ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmek ve toplumda farkındalık yaratmak üzere faaliyetlerini yürütmeye devam ettiklerini, iklim değişikliği ile mücadelenin ise en öncelikli gündem olduğunu dile getirdi. Son olarak fabrikadaki “Sıfır Atık“ uygulamalarının kapsamını genişleterek depolarına da T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan “Sıfır Atık” belgesi almaya hak kazandıklarını paylaştı.

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos