OMO’dan Afet Sonrası Çocukların Duygusal Sağlığı İçin Yetişkinlere Rehber

OMO’dan Afet Sonrası Çocukların Duygusal Sağlığı İçin Yetişkinlere Rehber

OMO, 2022 yılında başlattığı ve 6 Şubat Depremleri’nden sonra bölgeye yönlendirdiği OMO Çocuk Parkları projesi ile çocukları oyunun iyileştirici gücü ile buluşturmaya devam ediyor. Marka diğer yandan afet sonrası çocukların duygusal ihtiyaçlarına destek için “paylaşbüyüsün” platformu ile birlikte geliştirilen “Paylaşmak Güzeldir” rehberlik projesini başlatıyor. Proje afetten etkilenen çocukların kaygı, korku gibi duygu durumlarını daha iyi

OMO, 2022 yılında başlattığı ve 6 Şubat Depremleri’nden sonra bölgeye yönlendirdiği OMO Çocuk Parkları projesi ile çocukları oyunun iyileştirici gücü ile buluşturmaya devam ediyor. Marka diğer yandan afet sonrası çocukların duygusal ihtiyaçlarına destek için “paylaşbüyüsün” platformu ile birlikte geliştirilen “Paylaşmak Güzeldir” rehberlik projesini başlatıyor. Proje afetten etkilenen çocukların kaygı, korku gibi duygu durumlarını daha iyi anlamaları, gözlemler yapabilmeleri, doğru yaklaşımlar geliştirebilmeleri için eğitmen ve ebeveynlere uzmanlarca geliştirilen bir kaynak sunuyor. Vakalara, yazılı ve video içeriklerden oluşan Paylaşmak Güzeldir rehber içeriklerine “paylaşbüyüsün” adresinden ve platformun sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Paylaşmak Güzeldir projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Çocuk ve Ergen Psikiyatrı Dr. Yankı Yazgan“Çocukların kaygılarını, üzüntülerini, korkularını anlamak ve paylaşmak onların gelişim ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı ve desteklememizi sağlar. Bu saptama bizi harekete geçirdi: Yetişkinlerin çocukların duygu dünyasını daha iyi anlaması, paylaşması ve desteklemesi için ‘Paylaşmak Güzeldir’ projesini, PaylaşBüyüsün ve OMO ile birlikte hayata geçiriyoruz.  Özellikle çocukların ruhsal yaşantılarında farklı sonuçlar yaratan 6 Şubat Depremleri’nin ardından, başta anne ve babalar ve öğretmenler olmak üzere yetişkinlerin çocukların duygu dünyalarıyla ilgili farkındalıklarını artırmayı amaçlıyoruz.  “paylaşbüyüsün” ekibinden uzmanlarla birlikte, çocukların ruh sağlığı ve gelişimleri için ihtiyaç duydukları desteği sağlayan, deneyim ve bilgiyi paylaşan kaynak olmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

OMO Çocuk Parkları Projesi

Unilever Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü Alper Çapar, “Yaptığımız araştırmalar sayesinde çocukların iklim değişikliği konusundaki kaygılarını tespit etmiş ve geri dönüştürülmüş plastikler ile OMO Çocuk Parkları projemize başlamıştık. Bu süreçte gerçekleşen depremler hem bölgedeki hem de ülkemizdeki çocukların hayatına yeni bir kaygı ve korku getirdi. Oyun parklarımızı bölgeye yönlendirirken çocukların duygusal ihtiyaçlarına daha geniş bir noktadan destek olmak istedik. Değerli Yankı Yazgan’ın yönlendirme ve katkıları ve PaylaşBüyüsün platformu ile iş birliği içinde ‘Paylaşmak Güzeldir’ projesini başlattık. Yetişkinler için de oldukça zor geçen bu süreçte onların da çocuklar için aradıkları cevaplar olduğunu biliyoruz. Paylaşmak Güzeldir bu konuda destek olmayı amaçlayan bir rehberlik projesi ve Türkiye’deki herkesin kullanımına açık bir kaynak” şeklinde konuştu. (Parafonu)

 

OMO'dan Afet Sonrası Çocukların Duygusal Sağlığı İçin Yetişkinlere Rehber

OMO’dan Afet Sonrası Çocukların Duygusal Sağlığı İçin Yetişkinlere Rehber

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos