TÜGİAD Geleneksel Ege Buluşması Çeşme’de Düzenlendi

TÜGİAD Geleneksel Ege Buluşması Çeşme’de Düzenlendi

TÜGİAD Geleneksel Ege Buluşması’nda ekonominin geleceği konuşuldu. Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi Geleneksel Ege Buluşması Resort Zigana Alaçatı Otel’de yapıldı. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen TÜGİAD üyelerinin katıldığı toplantıda, genç iş insanları ekonominin geleceğini konuştu. Ege Buluşması’nda Yatırım Finansman Kurumsal İletişim Direktörü Barış Esen Moderatörlüğünde düzenlenen

TÜGİAD Geleneksel Ege Buluşması’nda ekonominin geleceği konuşuldu.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi Geleneksel Ege Buluşması Resort Zigana Alaçatı Otel’de yapıldı. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen TÜGİAD üyelerinin katıldığı toplantıda, genç iş insanları ekonominin geleceğini konuştu.

Ege Buluşması’nda Yatırım Finansman Kurumsal İletişim Direktörü Barış Esen Moderatörlüğünde düzenlenen ilk oturumda ‘Global Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi’nde son gelişmeler’ başlığı ile Ekonomist Murat Sağman tespit ve öngörülerini paylaştı.  Barış Esen’in modere ettiği ikinci oturumda da Gazeteci Metehan Demir, “Seçim Sonrası Türkiye ve Türk Dış Politikasındaki Sıcak Gelişmeler” başlığında görüşlerini dile getirdi.  Toplantıda yeni üyelere plaketleri takdim edilirken, TÜGİAD Ege Şubesi’nin 10. Yıl pastası kesti.

 

TÜGİAD Ege Şubesi’nin 10. Yıl pastası kesti.

TÜGİAD Ege Şubesi’nin 10. Yıl pastası kesti.

Dijital dönüşüm ve lojistik merkez hedefine katkı

Geleneksel Ege Buluşması’nın açılışında konuşan TÜGİAD Ege Şube Başkanı Engin Korkmaz, bugün burada girişimciliğin, yeniliğin ve vizyonun güçlü bir göstergesi olarak bir araya geldiklerini belirterek, TÜGİAD Ege’nin 10. Yılını kutladığı bu bugünlerde gerçekleştirdikleri toplantının daha da anlamlı olduğunu söyledi. 10 yıl önce atılan tohumların bugün geldiği noktayı görmenin onur ve heyecan verdiğini belirten Korkmaz, “Her birimiz bu büyük Ailenin Bir parçası olarak, ülkemizin ekonomik büyümesine ve kalkınmasına katkı sağlayan değerli girişimcileriz. Dijital dönüşüm sürecine üyelerimizi entegre etmek için çalışıyoruz. Bu konuda öncü bir rol üstlenmek istiyoruz. İzmir’in lojistik merkezi olma hedefi doğrultusunda da üzerimize düşenleri yapmak istiyoruz. Bu toplantıda da Türkiye ekonomisi ve seçim sonrası öngörüleri öğrenmek için buradayız” diye konuştu.

 

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Engin Korkmaz

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Engin Korkmaz

İş dünyası sorunlarına çözüm bekliyor

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım da yaptığı konuşmada şunları belirtti: “Bir süredir ülkemizin gündeminde seçimleri geride bıraktık ve yeni kabinemiz oluştu. Öncelikle yeni oluşan meclisimize ve kabinemize başarılar dileriz. Liyakatli bir kabinenin oluştuğunu görüyoruz. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatı destekleyen politikalarla, küresel rekabette ülkemizin gücümüzü artıracak adımlar atacaklarını ümit ediyoruz. Enerji başta olmak üzere işçilik ve hammadde fiyatlarındaki yüksek artışlar, üretim maliyetlerine yansırken, enflasyonla mücadele kapsamında baskılanan kur, üretici ve ihracatçıyı zorluyor. Dünyanın resesyona girdiği bir ortamda rekabet de zorlaşıyor. Bu nedenle iş dünyasının sorunlarını dikkate alan politikaların zaman geçirmeden uygulamaya konulmasını bekliyoruz”

Dünyanın en iyi genç girişimcileri İstanbul’da buluşacak

TÜGİAD’ın, küresel değişimi ve iş birliğini hızlandırmak için her yıl dünyanın en iyi genç girişimcilerini bir araya getiren G20 YEA’da Türkiye’yi temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Başkan Gürkan Yıldırım, kısa dönemde hayata geçirecekleri projeleri ise şöyle sıraladı: “Temmuz ayında Yeni Delhi’de gerçekleştirilecek G20 YEA 2023 Hindistan zirvesinde yer alacağız. Burada ülkemizin yatırım ve girişim ortamını dünya genelindeki genç girişimcilerle paylaşarak yeni yatırımları ülkemize çekmeye çalışacağız. Bunun yanında Başkan yardımcılığı görevini yürüttüğümüz Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu YES for Europe’un Aralık ayında gerçekleştireceği Genel Kurul’unu Türkiye’de yapacağız. Avrupa’da oluşturulan hibe fonların kullanılmasını en verimli şekilde organize ederek, deprem bölgesinde yaraların sarılmasına katkı sağlayacağız. Son olarak da Ekim ayında uluslararası konuk ve konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilecek ekonomi forumu için çalışmalarımıza start verdik.”

 

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos