Yaşasın 1 Mayıs! Emekçiler Bugün Meydanlarda!

Yaşasın 1 Mayıs! Emekçiler Bugün Meydanlarda!

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Gününde emek ve meslek örgütleri İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük iller başta olmak üzere tüm ülke genelinde meydanlarda olacak. 

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü olarak ülke genelinde bugün meydanlar emekçilerle dolup taşacak. Emek ve meslek örgütleri İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük iller başta olmak üzere tüm ülke genelinde meydanları dolduracak. 

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve İstanbul Tabip Odası, 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nde diğer emek ve meslek örgütleriyle birlikte İstanbul’da Maltepe miting alanında buluşacak. Emek, barış, demokrasi, eşitlik ve özgürlük mücadelesine bir kez daha güçlü bir şekilde omuz vereceklerini belirten TTB ve İstanbul Tabip Odası, gün geçtikçe artan yoksulluğa, işsizliğe, zamlara, hukuksuzluklara, baskıya, sömürüye karşı insanca yaşam taleplerini alanlardan haykıracaklarını belirterek, tüm meslektaşlarını bugün 1 Mayıs’ta Maltepe’de buluşmaya çağırdı. Hekim sendikaları, sağlık sendikaları, odaların, tüm sivil toplum kuruluşlarının ve halkın katılım sağlayacağı 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları Ankara’da Tandoğan Meydanı, İzmir’de Gündoğdu Meydanı, Adana’da İstasyon Meydanı, Afyon Zafer Meydanı, Diyarbakır’da Dağkapı Meydanı, Gaziantep’te Kırkayak Parkı, Antalya Cumhuriyet Meydanı, Aydın, Atatürk Kent Meydanı, Bursa Kent Meydanı, Eskişehir Haller Gençlik Merkezi Önü, Manisa Lale Meydanı olmak üzere tüm ülke genelinde gerçekleştirilecek.(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos