Hatay’da Anma: 1 Mayıs İçin Karanfiller Asi Nehrine Bırakıldı!

Hatay’da Anma: 1 Mayıs İçin Karanfiller Asi Nehrine Bırakıldı!

1 Mayıs programı kapsamında depremde yaşamını yitirenleri anmak üzere 30 Nisan 2023 günü Hatay’da bir etkinlik düzenledi.

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü  için deprem illerinde de hayatını kaybeden depremzedeler anıldı. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği’nin (TDB) çağrısıyla emek ve demokrasi güçleri, 1 Mayıs programı kapsamında depremde yaşamını yitirenleri anmak üzere 30 Nisan Pazar Günü Hatay’da anma etkinliği düzenledi. Etkinliğe TTB’yi temsilen Merkez Konseyi üyeleri Dr. Adalet Çıbık ve Dr. Onur Naci Karahancı katıldı.

“Unutmayacağız, Affetmeyeceğiz, Helalleşmeyeceğiz!”

TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Onur Naci Karahancı, anma etkinliğinde yaptığı konuşmada depremin üzerinden 84 gün geçmesine karşın halen çadır ihtiyacı olduğunu, içme suyuna erişilemediğini, doğum hizmetlerinin yürütülemediğini, aşı programının uygulanamadığını söyledi. Deprem bölgesindeki yönet(e)meme halinin sona ermesi için 14 Mayıs’ın önemli bir adım olduğunu belirten Karahancı, “Sağlık emekçileri olarak sözümüz olsun: İlk günden beri buradayız, bundan sonra da burada olmaya devam edeceğiz. Rant peşinde koşanlara inat; Hatay’ı tekrar küllerinden doğuracağız, barışı ve özgürlüğü tesis edeceğiz, güzel günleri yaşayacağız” diye konuştu. KESK Eş Başkanı Şükran Kablan Yeşil ve TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül’ün konuşmalarının ardından karanfiller Asi Nehri’ne bırakıldı. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos