Devleti 147 Milyon Zarar Uğratan Özel Sada Hastanesi Davasında 2 Tutuklama !

Devleti 147 Milyon Zarar Uğratan Özel Sada Hastanesi Davasında 2 Tutuklama !

Özel Sada Hastanesi’nde kamuyu 147 milyon TL zarara uğratarak haksız kazanç sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan doktorlar ve hastane sahibinin de içinde yer aldığı 14 şüpheliden ikisi tutuklandı. 

İzmir’in Menemen ilçesinde faaliyet gösteren Özel Sada Hastanesi’nde kamuyu 147 milyon TL zarara uğratarak haksız kazanç sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan doktorlar ve hastane sahibinin de içinde yer aldığı 14 şüpheliden ikisi tutuklandı.
İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Koordinesinde Aliağa Mali Büro Amirliği tarafından yürütülen operasyonda, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, 231 sayılı Vergi Usul Kanunu’na muhalefet ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’na muhalefet suçunda Menemen’deki Özel Sada Hastanesi’nde görev yapmış 9 doktor, hastane sahibi ve idari işler çalışanlarının yer aldığı 14 şüpheli, İzmir, Şırnak, Manisa ve İstanbul’da yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkartılan şahıslardan doktor N.T. ve hastane çalışanı K.K. tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos