Ankara’dan Hatay’a Giden Gönüllü Doktor Poliklinikte Hayatını Kaybetti

Ankara’dan Hatay’a Giden Gönüllü Doktor Poliklinikte Hayatını Kaybetti

53 yaşındaki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Gönüllü Doktor Serdar Önen’in vefat haberi sağlık camiasını derinden sarstı

14 Mart Tıp Bayramı Haftası’nda, deprem nedeniyle Hatay’a giden gönüllü doktordan acı haber geldi. Kahramanmaraş merkezli depremlerde 102 doktorun ve 500’e yakın sağlık çalışanının hayatını kaybetmesinin acısı henüz daha çok tazeyken, bölgeye Ankara’dan giden 53 yaşındaki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Gönüllü Doktor Serdar Önen’in vefat haberi sağlık camiasını derinden sarstı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden, Hatay Yayladağı Devlet Hastanesi’ne gönüllü olarak giden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serdar Önen’in poliklinik odasında ölü olarak bulunduğu öğrenildi. 

Deprem Bölgesi Hatay’a gönüllü olarak giden 53 yaşındaki Çocuk Hastalıkları Doktoru Serdar Önen’in, çalıştığı poliklinikte ilk belirlemelere göre kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) edindiği bilgilere göre, Doktor Önen’in 14 Mart Tıp Bayramı gecesinde kendisini kötü hissettiğini söyleyerek hastanede kaldığı poliklinik odasına dinlemek üzere geçtiği, ertesi gün sabah saat 07.00 sularında hastanenin acil servisine başvurarak EKG çektirdiği, kalp enzim değerlerine bakıldığı, sonuçların normal çıkması üzerine doktorun odasına  geri döndüğü öğrenildi. Sabah saat 10.00’da polikliniğe başlamadığı anlaşılan Dr. Serdar Önen’in önce telefonla arandığı, telefonlara cevap alınamayınca kapının kırılmak suretiyle açıldığı, gönüllü doktora yapılan muayenede solunumunun ve kalbinin durduğunun tespit edildiği kaydedildi. Dr. Önen’in yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bilgisine ulaşıldı. Olayın ardından savcılığın olay yerine geldiği, doktorun cansız bedeninin otopsi için Adli Tıp Kurumuna gönderildiği bilgisi elde edildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos