İstanbul Tabip Odası:”Bu 14 Mart’ta Tek Talebimiz Güvenilir Sağlık Alanları!”

İstanbul Tabip Odası:”Bu 14 Mart’ta Tek Talebimiz Güvenilir Sağlık Alanları!”

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan, Bilim Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) 14 Mart Tıp Bayramı mesajı açıklamasında bulundu. Kahramanmaraş

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan, Bilim Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) 14 Mart Tıp Bayramı mesajı açıklamasında bulundu. Kahramanmaraş merkezli depremlerde 100’ü aşkın hekim ve 100’lerce sağlık çalışanının yitirdiklerini söyleyen Erdoğan, “Bu yıl 14 Mart’ta öncelikli talebimiz hekimler ve sağlık çalışanları olarak güvenilir çalışma alanlarına acilen kavuşmaktır” dedi. 

Depremlerde çok sayıda sağlık tesisinin, hastanenin yıkıldığını ağır hasar aldığını belirten İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nergis Erdoğan, bu yıl 14 Mart Tıp Bayramı’na acı ve üzüntüyle girdiklerini vurguladı. Erdoğan BSHA’ya verdiği Tıp Bayramı mesajında şunları söyledi: “Bu yıl Tıp Bayramı’na ne yazık ki depremlerde yitirdiğimiz vatandaşlarımız, hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız damgasını vurdu. Acımız büyük. Dolayısıyla biz öncelikle bu Tıp Bayramı’nda yetkililere güvenli ortamlarda çalışmamız gerektiği konusunda uyarı yapmak istiyoruz. Yaşanan depremlerde çok sayıda meslektaşımızı ve sağlık çalışanımızı kaybettik. Sağlık hizmetinin can damarı, depremden sonra ikinci öncelikli insanlarımızı ne yazık ki hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde kaybettik. Şu andan itibaren yetkililerden acilen hekimlerin ve sağlık çalışanlarımızın güvenli ortamlarda çalışmaları için gereken düzenlemeleri yapmalarını bekliyoruz. Bunun ardından da sağlığın sosyal, ruhsal ve bedensel bir iyilik hali olduğunun farkında olarak hem halkımız hem hekimlerimiz hem de sağlık çalışanlarımızın refahı için güvenli  çalışma ortamının ivedilikle hazırlanmasını, halkımıza hizmetin ön koşulu olan bu gerekliliğin yerine getirilmesini öncelikli taleplerimiz arasında ilk sırada belirtiyoruz. Umuyoruz ki gerekli önlemler yaşanan bu acılardan sonra alınır ve bizler hekimler, sağlık çalışanları halkımıza bundan sonra güvenilir ortamlarda daha iyi hizmet verebiliriz. Bu konuda hekimlerin ve sağlık çalışanlarının iyi niyetini ve öz verisini deprem vesilesiyle halk olarak hep birlikte gördük. Gerekli güvenilir sağlık hizmeti sunumu tesislerini hazırlamak da yöneticilere düşüyor ve bunu acilen talep ediyoruz.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Kaynak: sağlık haberi

Para Fonu
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos