Tanyer Yapı’nın Urla Bademler’de yapımını sürdürdüğü TanUrla, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Fuar İzmir’de gerçekleştirilen Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı Rescon Expo’da en fazla dikkat çeken projelerden biri oldu.

Doğal yaşamı yansıtan standıyla katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılanan TanUrla, profesyonel ziyaretçilerle doldu taştı.

Projenin ilk günden beri Ege Bölgesi, Türkiye ve hatta yurt dışından talep gördüğünü belirten Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, doğanın içinde müstakil yaşam arayanlar tarafından tercih edilen TanUrla’nın yapımına hızla devam ettiklerini belirtti.

Verimli bir yılı geride bıraktıklarını belirten Tanyer, “Salgın ve depremin ardından insanlar yaşam tarzında değişikliğe gitmek ve kent merkezinde yaşanan yığılmadan uzaklaşmak istiyor. Artık müstakil, bahçeli ve sosyal olanakları da bir arada sunan nitelikli konutlar ilgi görüyor. Yatay mimariye olan ilginin artmasıyla birlikte planladığımız modern köy projemiz TanUrla, bütün bu ihtiyaca cevap verecek. Yeni bir yaşam merkezi olacak. Sunduğu sosyal olanakları, ticari alanları, mimarisi ve doğanın içindeki yapısıyla bölgeye de değer katacak. Mimar Nevzat Sayın ve Mimar Abdullah Burnaz’ın tasarımlarına imza attığı projede 387 nolu adanın kaba inşaatını bitirdik; ince inşaatına başlıyoruz. 2023 yılı sonuna kadar tüm konutların kaba inşaatlarını tamamlamak istiyoruz. 2024 yılı sonunda ise konutların anahtarlarını sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

Sektör Adına Önemli Bir Fuar

İzmir’in gayrimenkul sektöründe önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Tanyer de, “Rescon Expo, sektörün gelişimi adına önemli bir fuar. Bu yıl Rescon Expo gerek firma, gerekse katılımcılar anlamında iyi bir başlangıç yaptı. Önümüzdeki yıllarda fuar, daha geniş katılımlarla giderek büyüyecektir” diye belirtti.

Tanyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “2023 yılında yaşama geçirilmesi beklenen uygun kredi faiz oranlarıyla birlikte gayrimenkul piyasası daha da hareketlenecek. Yeni yılla birlikte ekonomide de pozitif gelişmeler yaşanmasını bekliyoruz. Tanyer Yapı olarak hem yurtiçi hem de yurt dışındaki yatırımcılarımızla buluşmaya devam edeceğiz” (PARAFONU)