İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) “Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programları” kapsamında projesi desteklenmeye değer bulunan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) öğrencileri için ödül töreni düzenlendi. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve Proje Genel Koordinatörlüğünce hazırlanan programda İKÇÜ’nün başarılı öğrencileri başarı belgelerini Rektör Prof. Dr.

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) “Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programları” kapsamında projesi desteklenmeye değer bulunan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) öğrencileri için ödül töreni düzenlendi.

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve Proje Genel Koordinatörlüğünce hazırlanan programda İKÇÜ’nün başarılı öğrencileri başarı belgelerini Rektör Prof. Dr. Saffet Köse’nin elinden aldı. İKÇÜ VIP Salonundaki buluşmaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Süleyman Akbulut, İKÇÜ Genel Sekreteri Nuretdin Memur ile çok sayıda öğrenci katıldı.

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı

Proje Tecrübeleri Güçlenecek

Proje Genel Koordinatörlüğü olarak yürütülen çalışmalara öğrencilerin katılımının oldukça değerli olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Akbulut, gençlerin proje üretme süreçlerine erken dâhil olmasının gelecekte yapacakları projelerde onların tecrübelerini güçlendireceğini söyledi. Prof. Dr. Akbulut, “Gayretlerinden dolayı proje hazırlama ve sunma başarısı gösteren tüm öğrencilerimizi ve onlara destek olan danışman hocalarımızı tebrik ediyorum. Her alanda proje yapan bir üniversiteyiz ve sağladığımız imkanlarla daha büyük başarılara ulaşacağınızı biliyoruz” diye konuştu.

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı

İKÇÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Başarısı

Öğrencilerimizden Ülkemizin Gelecek Hedeflerine Anlamlı Destek

Rektör Prof. Dr. Saffet Köse de proje kültürünün İKÇÜ geneline yaygınlaştırılmasına yönelik öğrencilerden gelen bu desteğin ve başarının gurur verici olduğunu kaydetti.  Proje desteklenme sayılarının her yıl başarılı bir çizgide ilerlediğini belirten Rektör Prof. Dr. Köse, “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” ve “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022 yılı birinci dönemi kapsamında öğrencilerimizin 58 projesi desteklenmeye değer görüldü. İKÇÜ, bu sonuç ile Türkiye genelindeki üniversiteler arasında 10’uncu, İzmir’de ise 2’nci oldu. İnanıyorum ki imza attıkları başarılarla öğrencilerimiz, ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile Milli Teknoloji Hamlesine, gelecek hedeflerine hayatları boyunca değer katmaya devam edeceklerdir. Bu başarılı sonuçlar için tüm öğrencilerimizi ve hocalarımızı en kalbi duygularımla tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında da her birine üstün başarılar dilerim” dedi. Öğrencilerden gelen önerilerin görüşüldüğü program, başarı belgelerinin Rektör Köse tarafından takdim edilmesiyle son buldu. (PARAFONU)

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos