Kripto Para Piyasası Hakkında İşinize Yarayacak 7 Bilgi

Kripto Para Piyasası Hakkında İşinize Yarayacak 7 Bilgi

Bitcoin bildiğiniz üzerine 2008 yılında oluşan krize karşı gizemli bir insan tarafından internette yüklenmiş bir kripto para birimlerinin babasıdır. Yıl oldu 2022 ve Bitcoin son yıllarda rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Bitcoin’in hikayesini anlatmamıza gerek yok sanırım, sadece bilmeniz gerekenler kripto para piyasasının henüz sıradan bir yatırımcı için güvenli limanlar olmadığıdır ve piyasayı Bitcoin’e olan

Bitcoin bildiğiniz üzerine 2008 yılında oluşan krize karşı gizemli bir insan tarafından internette yüklenmiş bir kripto para birimlerinin babasıdır. Yıl oldu 2022 ve Bitcoin son yıllarda rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Bitcoin’in hikayesini anlatmamıza gerek yok sanırım, sadece bilmeniz gerekenler kripto para piyasasının henüz sıradan bir yatırımcı için güvenli limanlar olmadığıdır ve piyasayı Bitcoin’e olan inanç ayakta tutmaktadır. Ancak piyasayı yeni girmek istiyorsanız size altın bilgiler vermemiz gerekiyor. İşte o bilgiler.

Uzun Vade VS Kısa Vade

Bitcoin diğer finansal araçlara göre hacim aldığı vakit yüksek fiyatlara gitmekte spottan satıldığı vakitte yerlerde sürünmektedir. İnsanlar bu dengesiz piyasa yüzünden vur-kaç gibi taktikler uygulayarak kısa vadede büyük paralar kazanmaya çalışıyor fakat parayı kazanan sadece borsalar oluyor. Günlük olarak piyasada al-sat yapmak ya da kaldıraçları işlemleri fazla kullanmak sadece size verecektir. Uzun vadeli düşünerek yatırım yapmaya çalışın.

Kripto Para

Kripto Para

Piyasa Haberleri

Bazen iyi haberler geliyor Bitcoin şaha kalkıyor bazen kötü haberler geliyor Bitcoin ölü numarası yapıyor. Kripto para borsaları, proje sahipleri ve kriptodan zengin olan sosyal medya fenomenleri sosyal medyadan haberleri insanlara haberleri iletmekte kendilerini yükümlü hissediyorlar. Çünkü piyasa haberleri teknik analiz yapmada önemli bir yere sahiptir.

Airdroplar

Piyasada devamlı olarak projeleri ilgi çekmek amacı ile airdrop ve çeşitli kampanyanlar düzenliyorlar.2018 yılında airdropları pek az bilirken şimdilerde neredeyse airdroplara milyonlarca insan katılım sağlıyor ve kazancı çok az oluyor. Coinlerin ve tokenların airdropleri takip etmek üzerine belli başlı internet siteleri ya da Twitter hesapları var.

Kripto Para

Kripto Para

Önsatışlar

Coinlist ve türevi borsalarda gibi kripto paralara yatırım toplamak üzerine ön satışlar gerçekleştiriyor. Piyasada olan sosyal medya fenomenlerinin ön satışa katılma hakkı genelde oluyor ve bazen de çekiliş yaparak takipçilerine ön satış bileti yolluyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken bir şey var. Ön satıştan sonra listelenme haberi piyasa sürüldüyse kesinlikle dump gelecektir, bu yüzden uzun süre ön satışta olan kripto paradan uzak durunuz.

Ayı Piyasası Zengin

Normal borsa ile kripto para borsası arasındaki fark hızlı fiyat yükselmesi ve düşmesidir. Ancak bilinmesi gereken şey her iki borsada da ayı sezonuna giriş yapıldığı vakit alışverişe çıkmaktır. Her usta borsacının bildiği bir şey ayı piyasası her zaman zengin eder.

Kripto Para

Kripto Para

Tepeden Yatırım Yapmayın

Piyasa yükselmeye başladığı vakit insanların gözünü hırs bürüyor ve elde ne var ne yoksa hepsini yatırım olarak basıyor. Buna genel olarak kumar bilinci diyoruz ve tepeden mal kitleyerek insanların para kaybetmesine yol açıyor.

Kendi Araştırmanı Yap

Bazen sosyal medya fenomenleri yatırım yaptığı herhangi bir projeyi takipçileri ile paylaşıyor ve projenin değerini yükselmesini sağlayarak kar etmeye çalışıyor. Piyasada henüz regüle edilmediğinden dolayı suç niteliği olarak gözükmüyor ve insanları dolaylı yoldan dolandırma vakası mevcuttur. (PARAFONU)

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos